A födém szigetelése nem tartozik a bonyolult munkák közé. Vannak azonban olyan fázisok, amelyek kiemelt figyelmet érdemelnek. Ha néhány szabályt betartunk, szép és tartós lehet a munkánk, még olyan bonyolult esetben is, amikor a födém szigetelést alulról szeretnénk megoldani. Lássuk, mit tehetünk ilyenkor!
Miért van szükség a födém szigetelésére alulról?
A födém, vagyis legtöbbször a padlás szigetelésével rengeteg pénzt és energiát spórolhatunk meg. Telente a kihűlt tetőtér szigetelés nélkül szinte kiszippantja a meleget a házból, a fűtésszámla pedig egy ilyen esetben alaposan megterheli a családi kasszát. A rosszul szigetelt tetőtérben ráadásul könnyen hőhidak alakulhatnak ki - a nedves, salétromosodó, penészes vakolat pedig jelentősen csökkentheti az ingatlan értékét.
A födém alulról történő szigetelésére főleg azokban a házakban van szükség, ahol nagy a hőmérséklet különbség az alsó és a felső szint között. Ha alulról és felülről is szigetelünk, kiegyensúlyozottabban tudjuk tartani a hőmérsékletet a fal mentén, kisebb eséllyel alakulnak ki hőhidas területek, még akkor is, ha a felső szint szigetelését nem tudtuk hibátlanul megoldani. Ez főleg ikerházaknál jelenthet problémát, ahol az ingatlan másik felén nem ugyanúgy szigetelték a szerkezetet.
Miért nehéz alulról szigetelni?
Az alulról történő tetőszigetelésnél nagyon hasonlóan dolgozunk, mintha felülről szigetelnénk, csak éppen “fejjel lefelé”, a gravitáció ellen is dolgozunk. Ez azt jelenti, hogy a felvitt anyagokat semmi sem tartja. Ahhoz, hogy a rétegek a helyükön maradjanak, biztosan kell rögzítenünk azokat.
A felülről történő szigetelés esetén sokszor nem is kell járható felületet kialakítani. A padlások esetében akár minimális burkolással is lehet használni a felületet. Bár a plafonon nem járunk, a mennyezetet viszont muszáj gondosan és egyenletesen kialakítani, különben nem nyújt túl szép látványt. A födém alulról történő szigetelésénél tehát valamilyen olyan módszerre van szükség, amellyel kívülről esztétikus képet tudunk biztosítani, alulról pedig rögzíthetjük a szigetelést.
A megoldás: cementkötésű lap
A CK lapok kiválóan alkalmasak erre a feladatra. Könnyen fúrható és jól szerelhető lemezek, amelyek a felhasznált anyagoknak köszönhetően ráadásul gombásodásállóak és tűzállóak is. A cementkötésű lapok nagy előnye, hogy a felületük teljesen sima, így jól festhetőek és dekorálhatók is. A segítségükkel egyszerű, esztétikus álmennyezetet hozhatunk létre.
A bentonyp lapok előnyeiről már többször is írtunk, nem véletlenül. Ha nem szeretnénk valamilyen készen kapható rendszert választani, ezek a lemezek kedvező árú és gyors megoldást kínálnak a belsőépítészetben. Bónusz, hogy a CK lapok a hang ellen is szigetelnek, így a leszűrődő munkazaj vagy lábdobogás ellen is jó megoldásnak bizonyulnak.
A cementkötésű lapok használatának egyetlen hátulütője van, ez pedig a lapok önsúlya. Ezt nem csak szerelésnél, de akkor is figyelembe kell venni, amikor a lapokat mozgatjuk vagy tároljuk. Webáruházunkból a lemezek akár házhoszállítással is megrendelhetők. Mi így szeretnénk segítséget nyújtani a munkához. Reméljük, az általunk kínált magas minőségű anyagok még sokaknak nyújtanak hatékony segítséget.